Listen to all your favourite music in the car with the XS-FB102E 2-way coaxial speakers. These have a HOP aramid carbon fibre cone woofer, high power handling and a balanced dome tweeter for crystal clear sound across all frequencies. Add one of Sony's latest Mega Bass head units for even more sonic power.
| Rated Power Handling | 30 W |
| Shape | Circular |
| Brand | Sony |
| Model Number | xs-fb102e |
| Shade | Black |
| Type | Coaxial |
| Nominal Impedance | 4 Ohm |
| Sound | 88 dB |
| Model Name | Mega Bass Speakers |
| Peak Power Handling | 210 W |
| Frequency Response | 70-24000hz |
| Diameter | 10 cm |
| Weight | 8 kg |
| Pair Car Speakers | Yes |
| 1 Year Manufacturer Warranty |
| Product will be delivered for all urban areas serviceable by major courier agencies.For remote / rural areas the product will be sent by local couriers and may take little more time. | |
| No Deliveries on Sunday and National Holidays. |